Cercuri metodice - Repartitia pe centre - Responsabili- Tematica an scoalar 2017-2018



MATEMATICĂ ȘI ȘTIINȚE-BIOLOGIE



Semestrul 1:

Tema: Strategii de organizare a demersurilor didactice din perspectiva noului curriculum

Forme de realizare: 1. Activități demonstrative la clasa a V a

2. Referat/dezbatere/exemple de bună practică

Semestrul II:

Tema: Explorarea sistemelor biologice, a proceselor și a fenomenelor prin metode științifice.

Forme de realizare:1. Activităţi practice

2. Referat/dezbatere/exemple de bună practică


NR.

CRT.

RESPONSABIL CERC

UNITĂŢI ŞCOLARE ARONDATE

SEMESTRUL I

SEMESTRUL al II-lea

Data şi ora

Loc de desfăşurare

Data şi ora

Loc de desfăşurare

1








PROF. IMBRIA ADINA


COLEGIUL NAŢIONAL“COSTACHE NEGRUZZI”, IAȘI













PROF.CARADAN LORELA


COLEGIUL NAŢIONAL

“EMIL RACOVIŢĂ”, IAȘI

SCOALA POSTLICEALA SANITARA

"GR. GHICA VODA", IASI COLEGIUL ECONOMIC ADMINISTRATIV, IASI

COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRUZZI", IASI

COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA", IASI

COLEGIUL NATIONAL "GARABET IBRAILEANU", IASI

COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU", IASI

COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "OCTAV BANCILA", IASI

COLEGIUL NATIONAL, IASI

COLEGIUL PEDAGOGIC "VASILE LUPU", IASI

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, IASI

LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", IASI

LICEUL TEORETIC "DIMITRIE CANTEMIR", IASI

LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", IASI

LICEUL TEORETIC "VASILE ALECSANDRI", IASI

LICEUL TEORETIC DE INFORMATICA "GRIGORE MOISIL", IASI

LICEUL TEORETIC WALDORF, IASI

LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TARGU FRUMOS

24.11.

2017,

ora

14:30

COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA", IASI


26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

2

PROF. GRIGORE GICA


COLEGIUL TEHNIC DE ELECTRONICĂ ŞI TELECOMUNICAŢII

,,GH.MÂRZESCU’’, IAȘI

COLEGIUL AGRICOL SI DE INDUSTRIE ALIMENTARA "VASILE ADAMACHI", IASI

COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE LEONIDA", IASI

COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI", IASI

COLEGIUL TEHNIC "IOAN C. STEFANESCU", IASI

COLEGIUL TEHNIC "ION HOLBAN", IASI

COLEGIUL TEHNIC "MIHAIL STURDZA", IASI

COLEGIUL TEHNIC DE ELECTRONICA SI TELECOMUNICATII "GHEORGHE MARZESCU", IASI

COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI SI CONSTRUCTII, IASI

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI", IASI

LICEUL TEHNOLOGIC DE MECATRONICA SI AUTOMATIZARI, IASI

LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", IASI

LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC DE TURISM, IASI

LICEUL TEHNOLOGIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", TARGU FRUMOS


24.11. 2017,

ora 14:00


COLEGIUL TEHNIC "ION HOLBAN", IASI


26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

3

PROF.MIHĂILĂ FELICIA


LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL

“MIHAIL KOGĂLNICEANU”

MIROSLAVA

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "MIHAIL KOGALNICEANU", MIROSLAVA

SCOALA GIMNAZIALA, TANSA

SCOALA GIMNAZIALA, SUHULET

SCOALA GIMNAZIALA "COLONEL CONSTANTIN LANGA", MIROSLAVA SCOALA GIMNAZIALA NR.1, DOMNITA SCOALA GIMNAZIALA, RUNCU

SCOALA PROFESIONALA DE INDUSTRIE ALIMENTARA, TIBANA

SCOALA GIMNAZIALA, ALEXENI

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE P.CARP", TIBANESTI

SCOALA GIMNAZIALA "MIRON BARNOVSCHI", URICANI

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE ANGHEL", CORNESTI

SCOALA GIMNAZIALA "DR. PETRU BRANZEI", JIGORENI

SCOALA GIMNAZIALA, GLODENII GINDULUI

SCOALA GIMNAZIALA "IOANID ROMANESCU", VOINESTI

SCOALA GIMNAZIALA, SLOBOZIA

SCOALA GIMNAZIALA, HORLESTI

SCOALA GIMNAZIALA, BOGDANESTI

SCOALA PROFESIONALA, DAGATA

SCOALA GIMNAZIALA, MANASTIREA

24.11. 2017,

ora 14:00

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE ANGHEL", CORNESTI


26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

4

PROF. ȘERBAN GENOVEVA


COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAIL SADOVEANU”,

PAȘCANI

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA", RUGINOASA

SCOALA GIMNAZIALA, REDIU

SCOALA GIMNAZIALA, MOTCA

SCOALA GIMNAZIALA, BOURENI

SCOALA GIMNAZIALA, MUNCELU DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA, MOGOSESTI-SIRET

SCOALA GIMNAZIALA, MIROSLOVESTI

SCOALA GIMNAZIALA, SOCI

SCOALA GIMNAZIALA, VERSENI

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI", MIRCESTI

SCOALA GIMNAZIALA, IUGANI

LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA", HALAUCESTI

SCOALA GIMNAZIALA, HARMANESTII VECHI

SCOALA GIMNAZIALA, HELESTENI

SCOALA GIMNAZIALA, OBOROCENI

SCOALA PROFESIONALA, COZMESTI

SCOALA GIMNAZIALA, PODOLENII DE SUS

COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL SADOVEANU", PASCANI

COLEGIUL TEHNIC DE CAI FERATE "UNIREA", PASCANI

LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI BUSUIOC", PASCANI

SCOALA GIMNAZIALA,

VALEA SEACA

LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "NICOLAE IORGA", PASCANI

LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", PASCANI

SCOALA GIMNAZIALA "IORDACHE CANTACUZINO", PASCANI

SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA, PASCANI

SCOALA GIMNAZIALA, GISTESTI

SCOALA GIMNAZIALA, SODOMENI

SCOALA GIMNAZIALA, LUNCA

SCOALA GIMNAZIALA, BLAGESTI

SCOALA GIMNAZIALA, HECI

SCOALA PROFESIONALA, LESPEZI

SCOALA GIMNAZIALA, BUDA

SCOALA GIMNAZIALA, COZMESTI

SCOALA PROFESIONALA, STOLNICENI-PRAJESCU

SCOALA GIMNAZIALA, BRATESTI

SCOALA GIMNAZIALA, VINATORI

SCOALA GIMNAZIALA, CRIVESTI

SCOALA GIMNAZIALA, HIRTOAPE

SCOALA GIMNAZIALA, COZIA

SCOALA GIMNAZIALA, TOPILE

24.11. 2017,

ora 14:00

SCOALA GIMNAZIALA

VALEA SEACA

26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

5






PROF. MĂRCULEŢ ROXANA MIHAELA

SCOALA PROFESIONALA, GROPNITA










PROF. BÎRLIGA ALINA

DANIELA

COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA", IASI


SCOALAPROFESIONALA,

GROPNITA

SCOALA PROFESIONALA, DUMESTI

SCOALA PROFESIONALA, MOGOSESTI

SCOALA GIMNAZIALA, MIRONEASA

SCOALA PROFESIONALA "NICOLAE BALAUTA", SCHEIA

SCOALA GIMNAZIALA, URSITA

SCOALA GIMNAZIALA, GRAJDURI

SCOALA GIMNAZIALA, GORBAN

SCOALA GIMNAZIALA, GURA BOHOTIN

SCOALA GIMNAZIALA, HADIMBU

SCOALA GIMNAZIALA, MINJESTI

LICEUL TEORETIC "LASCAR ROSETTI", RADUCANENI

SCOALA GIMNAZIALA NR.1, BOHOTIN

SCOALA GIMNAZIALA, ROSU

SCOALA GIMNAZIALA "AXINTE URICARIUL", SCINTEIA

SCOALA GIMNAZIALA, TUTORA

SCOALA GIMNAZIALA, BODESTI

SCOALA GIMNAZIALA, BOROSESTI

SCOALA GIMNAZIALA, POIENI

SCOALA GIMNAZIALA, POCREACA

SCOALA GIMNAZIALA, SATU NOU

SCOALA GIMNAZIALA NR.1, LUNCA CETATUII

SCOALA GIMNAZIALA, DUMBRAVA

SCOALA GIMNAZIALA, CIUREA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, PICIORU LUPULUI

SCOALA GIMNAZIALA, CIORTESTI

SCOALA GIMNAZIALA, COROPCENI

SCOALA GIMNAZIALA, SERBESTI

SCOALA GIMNAZIALA, COSTULENI

SCOALA GIMNAZIALA, COVASNA

SCOALA GIMNAZIALA, CONTESTI

SCOALA GIMNAZIALA, SIRETEL

SCOALA GIMNAZIALA, HUMOSU

23.11. 2017,

ora 14:30

SCOALA GIMNAZIALA GRAJDURI

26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

6



PROF.VATAVU TATIANA


COLEGIUL NAŢIONAL

“ŞTEFAN CEL MARE”,

HÂRLĂU

SCOALA GIMNAZIALA "CEZAR PETRESCU", HODORA

SCOALA GIMNAZIALA, CIRJOAIA

SCOALA PROFESIONALA "STEFAN CEL MARE", COTNARI

SCOALA GIMNAZIALA, ZBERENI

SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE IORGA", BUHALNITA

SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE URECHE", CEPLENITA

SCOALA GIMNAZIALA, MAXUT

LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR MIHAILESCU CRAIU", BELCESTI

SCOALA GIMNAZIALA "VICTOR IAMANDI", MUNTENI

SCOALA GIMNAZIALA "RUSI", BELCESTI

SCOALA GIMNAZIALA, LITENI

SCOALA GIMNAZIALA, SATU NOU

COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE", HIRLAU

LICEUL TEHNOLOGIC, HIRLAU

SCOALA GIMNAZIALA "PETRU RARES", HIRLAU

SCOALA GIMNAZIALA, PIRCOVACI

SCOALA PROFESIONALA, COARNELE CAPREI

SCOALA PROFESIONALA, FANTANELE

SCOALA PROFESIONALA, FOCURI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, FOCURI

SCOALA PROFESIONALA, TATARUSI

SCOALA GIMNAZIALA, PIETROSU SCOALA GIMNAZIALA, UDA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, TODIRESTI

SCOALA GIMNAZIALA, BIRNOVA

SCOALA GIMNAZIALA "ARON VODA", ARONEANU

SCOALA GIMNAZIALA, DOROBANT

24.11. 2017,

ora 14:30

SCOALA GIMNAZIALA STICLARIA


26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

7

PROF. TRANDAFIR ION


ŞCOALA GIMNAZIALĂ

“ALEXANDRU CEL BUN”, IAȘI

SCOALA GIMNAZIALA "ALECU RUSSO", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU CEL BUN", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU VLAHUTA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "BOGDAN PETRICEICU HASDEU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "CARMEN SYLVA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE A. STURDZA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "ELENA CUZA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE COSBUC", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE I. BRATIANU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "PETRU PONI", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "ION GHICA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "ION NECULCE", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "ION SIMIONESCU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI CODREANU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE IORGA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "VERONICA MICLE", IASI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 41, IASI

SCOALA GIMNAZIALA, REDIU

SCOALA GIMNAZIALA, HORLESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE CIOBANU", ANDRIESENI

SCOALA GIMNAZIALA NR.1, SPINENI

SCOALA GIMNAZIALA, STRUNGA

SCOALA GIMNAZIALA, FARCASENI

SCOALA PROFESIONALA "IONEL TEODOREANU", VICTORIA

LICEUL TEHNOLOGIC, VLADENI

SCOALA GIMNAZIALA, BORSA

SCOALA GIMNAZIALA, VALEA LUPULUI

SCOALA GIMNAZIALA, BOSIA

SCOALA GIMNAZIALA, MINZATESTI SCOALA GIMNAZIALA "D. D. PATRASCANU", TOMESTI

SCOALA GIMNAZIALA, CHICEREA

SCOALA GIMNAZIALA, GORUNI

24.11. 2017,

ora 14:30

SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA", IASI


26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI CHEILE BICAZULUI

8

PROF. TUDOSA VASILE

ŞCOALA GIMNAZIALĂ

“TITU MAIORESCU”, IAȘI

SCOALA GIMNAZIALA "OTILIA CAZIMIR", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN BARSANESCU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE CONTA", IASI

SCOALA GIMNAZIALA "AL. I. CUZA", PODU ILOAIEI

SCOALA GIMNAZIALA, BUDAI

SCOALA GIMNAZIALA "GARABET IBRAILEANU", TARGU FRUMOS

SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA", TARGU FRUMOS

SCOALA GIMNAZIALA, SCHEIA

SCOALA GIMNAZIALA, BALS

SCOALA GIMNAZIALA, BOURENI

SCOALA GIMNAZIALA, BALTATI

SCOALA GIMNAZIALA, SIRCA

SCOALA GIMNAZIALA, VALEA OILOR

SCOALA GIMNAZIALA, BUTEA

SCOALA GIMNAZIALA "PETRU PONI", CUCUTENI

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE STURDZA", POPESTI

SCOALA GIMNAZIALA, HARPASESTI

SCOALA GIMNAZIALA, DELENI

SCOALA GIMNAZIALA, POIANA

SCOALA GIMNAZIALA, FEREDENI

SCOALA GIMNAZIALA, SLOBOZIA

SCOALA GIMNAZIALA, PAUSESTI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN ERBICEANU", ERBICENI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, BIRLESTI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN PALADE", TOTOESTI

SCOALA GIMNAZIALA, SAVENI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN TEODORESCU", RAZBOIENI

SCOALA GIMNAZIALA, BUZNEA

SCOALA GIMNAZIALA "ISAIA TEODORESCU", COGEASCA

SCOALA GIMNAZIALA, LETCANI

SCOALA GIMNAZIALA, CRUCEA

SCOALA GIMNAZIALA, ZMEU

SCOALA PROFESIONALA, LUNGANI

SCOALA GIMNAZIALA, GOESTI

SCOALA GIMNAZIALA, MADIRJAC

SCOALA GIMNAZIALA "IOANID ROMANESCU", ROMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA, URSOAIA

SCOALA GIMNAZIALA, SCOBINTI

SCOALA GIMNAZIALA, BADENI

24.11.2017,

ora 14:30

SCOALA GIMNAZIALA "OTILIA CAZIMIR", IASI


26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

9


PROF. LUCACHE ARINA


ŞCOALA GIMNAZIALĂ

“B. P. HAŞDEU”, IAȘI

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE", DANCU

SCOALA PROFESIONALA, HOLBOCA, SCOALA GIMNAZIALA, RUSENII VECHI

SCOALA GIMNAZIALA, GOLAIESTI

SCOALA GIMNAZIALA "IACOB NEGRUZZI", TRIFESTI

SCOALA GIMNAZIALA, HERMEZIU

SCOALA PROFESIONALA, PLUGARI

SCOALA GIMNAZIALA,BOROSOAIA

SCOALA GIMNAZIALA, POPRICANI

SCOALA GIMNAZIALA, VINATORI

SCOALA GIMNAZIALA "PETRU ANGHEL", PROBOTA

SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE STURDZA", PERIENI

SCOALA GIMNAZIALA, PRISACANI

SCOALA GIMNAZIALA,CHISCARENI

SCOALA GIMNAZIALA, SIPOTE

SCOALA GIMNAZIALA, HALCENI

SCOALA GIMNAZIALA, BIVOLARI

SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIE N. BARBU", TABARA

SCOALA GIMNAZIALA, IAZU NOU

SCOALA GIMNAZIALA "VENIAMIN COSTACHI", SINESTI

SCOALA GIMNAZIALA, STORNESTI

SCOALA GIMNAZIALA, OSOI

SCOALA GIMNAZIALA NR.1, COMARNA

SCOALA GIMNAZIALA "COSTACHE ANTONIU", TIGANASI

SCOALA GIMNAZIALA, CIRNICENI

SCOALA GIMNAZIALA, MIHAIL KOGALNICEANU

SCOALA GIMNAZIALA, LARGA JIJIA

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE SI SFANT", DOBROVAT SCOALA PROFESIONALA, BRAESTI

SCOALA GIMNAZIALA, CRISTESTI

SCOALA GIMNAZIALA, CIOHORANI

SCOALA GIMNAZIALA NR.1, COSTESTI

SCOALA PROFESIONALA, CRISTESTI

SCOALA GIMNAZIALA, DOLHESTI

SCOALA GIMNAZIALA,BRADICESTI

SCOALA GIMNAZIALA,DRAGUSENI

SCOALA GIMNAZIALA, GROZESTI

SCOALA GIMNAZIALA "ION HAULICA", IPATELE

SCOALA GIMNAZIALA, BICU

SCOALA GIMNAZIALA, MOSNA

SCOALA GIMNAZIALA, OTELENI

SCOALA GIMNAZIALA, HINDRESTI

SCOALA GIMNAZIALA, RACHITENI

SCOALA GIMNAZIALA, IZVOARELE

SCOALA GIMNAZIALA, RADENI


24.11. 2017,

ora 14:30

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE SI SFANT", DOBROVAT


26.05. 2018,

ora 8:00

REZERVAŢIA NATURALĂ LACUL ROŞU

CHEILE BICAZULUI

Ultima modificare: Sunday, 5 November 2017, 23:37